rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - luty 2010


Antypolska ideologia banderowców ożywa w działaniach gangsterów z Ukrainy, których coraz więcej przybywa do Polski. Są to głównie płatni mordercy i bandyci zajmujący się wymuszeniami i pobiciami .

W Rzeczypospolitej są ścigani przez Policję, ale gdy uda im się uniknąć sprawiedliwości, to po powrocie na Ukrainę ubierają historyczne mundury banderowców i uczestniczą w defiladach na cześć morderców Kresowian, organizowanych już oficjalnie przez władze w Kijowie.

Co ciekawe, to pomniki UPA stawia się prowokacyjnie w pobliżu miejsc kaźni Polaków, lub tuż przy grobach polskich bohaterów, walczących o niepodległość Rzeczypospolitej.

Zwyczajni bandyci odpowiedzialni za wiele "niewyjaśnionych" zabójstw we współczesnej Polsce chwalą się na Ukrainie, że oni "zariezali Lacha" i liczą na to, że jeśli nawet " wpadną " przy najbliższej nowej próbie morderstwa i skończą w kryminale, to mogą liczyć na to , że w przyszłości następni prezydenci Ukrainy wystawią im następne pomniki za walkę dla "chwały trizuba" !

Wiktor Juszczenko, prezydent wszystkich banderowców, pokazał jak Ukraina odwdzięcza się Polsce za pomoc uzyskaną w drodze do uzyskania przez to państwo niepodległości !!!

Jak tak dalej pójdzie w gloryfikacji UPA przez oficjalne władze Ukrainy, to jestem pełen obaw ilu polskich kibiców zginie w 2012roku z rąk potomków banderowców w trakcie Euro 2012 ?

Nie zapominajmy, że oficjalne hasło Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w ukraińskiej wersji językowej kładzie nacisk na ...historię, a na poczatku 2010 roku najwyższe władze Ukrainy demonstracyjnie pokazują całemu światu, że najbardziej w historii cenią.... UPA !!!

Rajmund Pollak

2010-02-01 | Dodaj komentarz
arturpalyga
2010-02-02 13:27:09
Wie Pan, to wszystko są dość trudne sprawy, o tyle trudniejsze, że chowane pod dywan, prawie nie istniejące w publicznej świadomości i pewnie warto ten wrzód przeciąć, pewnie warto. Rzeź wołyńska jest mi bliska z powodów osobistych. Część mojej rodziny została wtedy okrutnie wymordowana przez sąsiadów, a historia tego krwawego konfliktu sięga XVII wieku. Warto jednak pamiętać, że w całym tym tzw. układzie geopolitycznym Ukraina jest i musi być nam bliska i kto wie, czy to w jakiejś przyszłości nie jest w ogóle sprawa przetrwania dla nas i dla nich. I wiedział o tym Piłsudski, i wiedział o tym przenikliwy bardzo Giedroyć. Najlepszym prezentem dla łączących się gazociągiem Rosji i Niemiec byłoby skłócenie nas z Ukrainą. To jest chyba to, co się nazywa racją stanu, tak?
arturpalyga
2010-02-02 14:10:16
Nawet, jeśli rzeczywiście uważa Pan Ukraińców za wrogów, mądre jest próbować wroga zrozumieć. Ciekawe np, że Stefan Bandera zdecydowanie odmówił wzięcia udziału w realizacji paktu Ribbentrop-Mołotow i we wrześniu 1939 r. nie wykonał rozkazu, aby wszcząć antypolskie powstanie i z tego powodu nastąpił rozłam w OUN. Z OUN odeszli banderowcy, którzy kategorycznie sprzeciwili się zaatakowaniu Polaków razem z Niemcami i Rosjanami i którzy za głównego wroga Ukrainy uznali ZSRR. Stąd ich późniejszy antyradziecki, choć bez wątpienia haniebny krótki sojusz z hitlerowcami zakończony nieposłuszeństwem Banderowców wobec Hitlera i wskutek tego zamknięciem dowódców w obozach koncentracyjnych m.in. w Auschwitz (gdzie zginęli bracia Bandery). Podczas rzezi wołyńskiej sam Stefan Bandera był więźniem KL Sachsenhausen i nie za bardzo miał możliwość kierowania stamtąd czymkolwiek, czy wzięcia odpowiedzialności.
jakub andrzejewski
2010-02-02 16:14:59
Panie Arturze; czy gdyby Niemcy teraz zaczęli gloryfikować Hitlera, to też należałoby siedzieć cicho, bo dobre stosunki z Niemcami są nam niezbędne? Wiem, że to co powyżej to demagogia, ale znamienne że z Niemcami udało nam się pojednać, a z Ukraińcami nie. Dlatego, bo np Angela Merkel ma odwagę przy różnych okazjach mówić o bezwzględnej winie Niemców, a Juszczenko kombatantów OUN-UPA nobilituje jako bohaterów niepodległej Ukrainy. Charakterystyczne, że taki punkt widzenia jest tylko na Zachodniej Ukrainie, Kijowszczyzna zupełnie inaczej podchodzi do tego problemu. Należy wreszcie skończyć z tą mesjanistyczną rolą Polski. Ukraińcy muszą wreszcie zrozumieć, że my im jesteśmy o wiele bardziej potrzebni niż oni nam. Bez nas nie wejdą do NATO, do UE i nie otworzą się na Zachód. Nie może być tak, że my ich wspieramy, a oni nas za to na odlew w pysk. A Bandera jednak zakończył żywot nie na Ukrainie, ale w Monachium!
arturpalyga
2010-02-02 17:28:22
Nie chodzi mi o mesjanizm, ale o konieczność. Nie sądzi Pan, że gdyby w Polsce i na Ukrainie działał aktywnie wywiad rosyjski, przypuśćmy przynajmniej teoretycznie, że tak jest, to raczej na pewno jednym z jego zadań byłoby wzniecanie i podsycanie polsko-ukraińskiego konfliktu, inspirowanie wzajemnych bojkotów, czarny piar itd.?
arturpalyga
2010-02-02 17:38:36
Pewnie ma Pan rację, że bez nas nie otworzą się na Zachód, ale w naszym żywotnym interesie jest, żeby oni chcieli otworzyć się na Zachód, a nie na Wschód. A to nie jest jeszcze takie oczywiste.
arturpalyga
2010-02-02 18:15:09
Proszę to potraktować jako jeden komentarz, przepraszam, że w trzech częściach (inne obowiązki), ale chcę dokończyć. Juszczenko dlatego odwołuje się do Bandery, bo to jedyna tak silna tradycja antyradziecka i antyrosyjska na Ukrainie. Wschodnia Ukraina dlatego w odpowiedzi wskrzesza obraz Bandery, jaki Ukraińcom wtłaczano w radzieckich podręcznikach (jako faszysty i bandyty), bo jest prorosyjska. I oczywiście ma znaczenie, że cała ta sprawa wychodzi w trakcie kampanii wyborczej na Ukrainie, gdzie decyduje się m.in. kto wygra Ukrainę, prawda? Przywołując najgorsze stereotypy na temat Ukraińców, jak w tej notce pana Pollaka,uderzając w antyrosyjskiego Juszczenkę, jesteśmy jak chór, który wykonuje piosenkę z podrzuconych nam rosyjskich śpiewników.
che
2010-02-02 18:39:33
Do diabła z faszystą Banderą! Ale taki druch, Ukrainiec jak Nestor Machno - ukraińsko-polski, ba, globalny symbol walki o wolność!!!!!!
jakub andrzejewski
2010-02-02 18:43:55
Nooo, Panie Arturze, tak się nie godzi! Propaganda sowiecka nie wtłaczała Ukraińcom zakłamanego obrazu Bandery, ale przedstawiała prawdziwy. Zgodnie z III zasadą dynamiki każda akcja wywołuje reakcję. Przecież to nie Polacy właśnie teraz wyciągnęli sprawę Bandery, ale jedynie ZAREAGOWALI na bezczelne prowokacje Juszczenki, który po Pomarańczowej Rewolucji pokazał swoje ultranacjonalistyczne oblicze. Jak to przyjęli sami Ukraińcy najlepiej świadczy 5% poparcia w obecnych wyborach. I jeszcze jedno; imputowanie, że mieszkający w wolnym kraju Polacy ulegają rosyjskim manipulacjom jest NIEPRZYZWOITE!!!! Niech Pan nie traktuje swoich rodaków jak przygłupów.
arturpalyga
2010-02-02 18:55:49
Wydaje mi się, że Bandera nie jest tak jednoznaczną postacią, jak malowała go propaganda. Słowacy, o czym się rzadko pamięta, we wrześniu 1939 r. bez sprzeciwu wykonali to, czemu odmówili banderowcy. Można się zastanawiać, czy doszłoby do rzezi wołyńskiej, gdyby nie aresztowanie dowództwa UPA i zamknięcie Bandery w obozie. Nie wiadomo. A co do rosyjskich manipulacji, rozumiem, że nie wierzy Pan w nie, uznając szlachetność i niezłomność obywateli wolnej Polski, ok. Tak czy inaczej pan Putin w pełni popiera oburzenie panów.
arturpalyga
2010-02-02 19:10:55
Z ciekawością odnotowuję, iż uznaje Pan, że propaganda sowiecka przekazywała prawdę.
bogdan borgosz
2010-02-02 19:59:57
Profesjonalna propaganda bardzo chętnie wykorzystuje informacje prawdziwe /lub powszechnie uznawane/ aby następnie podawać informacje trudne do zweryfikowania i niepostrzeżenie wtłaczać w publikę swoje tezy prowadzące do określonych postaw i zachowań. Nie podejrzewałbym służb o brak profesjonalizmu .
Rajmund Pollak
2010-02-02 20:03:25
Ukraina była przez wiele stuleci ważną częścią Rzeczypospolitej i zarówno Prusacy jak Rosjanie i Austriacy podsycali dążenia do niepodległości Ukrainy tylko po to, aby osłabić Rzeczpospolitą ! Cały ZSRR opierał swoją potęgę na tym , że tworząc Republikę Socjalistyczną Ukrainy dawał namiastkę czegoś, co było odrębne od Polski, a równocześnie całkowicie zależne od Rosji. Jednak gdy w ZSRR doszli do władzy tacy Ukraińcy jak Chruszczow i Breżniew, to przy swoim antypolskim nastawieniu zadbali o przyłączenie Krymu do Ukraińskiej Republiki Socjalistycznej i wyrolowali Rosję ! Szkoda , że cała elita III Rzeczypospolitej nie uwarunkowała poparcia niepodległości Ukrainy od zwrotu Polsce Lwowa, a było to możliwe !!! Wszyscy od lewicy po prawicę zachowali się jak frajerzy popierając niepodległość Ukrainy bez zwrotu Polsce przynajmniej Lwowa ! Układ w Jałcie nie uwzględniał granic między Polską a Ukrainą , a zatem po 1989roku można było sie dogadać zarówno z Ameryką jak i z Unią Europejską, a nawet z częścią polityków Ukrainy, że warunkiem uznania niepodległości Ukrainy przez wspólnotę międzynarodową będzie zwrot Polsce Lwowa, lub przynajmniej utworzenie Polsko-Ukraińskiej administracji w dawnym województwie lwowskim i przyłączenie tego okręgu jako odrębnego makroregionu do Unii Europejskiej. Jednak naszym politykom zabrakło odwagi Piłsudskiego i mądrości Dmowskiego ! Animozje Polsko-Ukraińskie nie jest w stanie podsycić ani Rosja ani Niemcy tylko nacjonaliści ukraińscy, którzy obawiają się aby Polacy i Ukraińcy tworzyli rodziny mieszane tak jak to było przez setki lat !
jakub andrzejewski
2010-02-05 10:02:29
Pan Prezydent RP przerwał na chwilę zimową drzemkę i wreszcie.... nie, nie ryknął, wydał tylko cichy pomruk krytycznie odnosząc się do ostatnich decyzji Juszczenki ws. bandytów z OUN-UPA i samego Bandery. Tak delikatnie, by nie drażnić Tryzuba, a równocześnie pogłaskać Kresowian. To po prostu najwyższa szkoła dyplomacji!!!!!!!!!!!!!!!
arturpalyga
2010-02-05 19:04:48
Też myślę, że ten list Lecha Kaczyńskiego jest bardzo dobry.
Rajmund Pollak
2010-02-05 19:14:09
Dla mnie najważniejszym jest list księdza Isakowicza- Zaleskiego do mieszkańców Podbeskidzia ! Warto go przeczytać !!!

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516280
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała